HISTORIA GLIWICKIEGO KLUBU TERENOZNAWCZEGO CYRKINO

Wszystko zaczęło się pod koniec lat sześćdziesiatych, kiedy to rozpoczęto organizacje gliwickich Imprez na Orientację. Już kilka lat później działała Podkomisja Imprez na Orientację w ramach Oddzialowej Komisji Turystyki, przeksztalconej w 1972r w Oddzialowa Komisję Imprez na Orientację.

Podczas jednej z licznych imprez, zlotu-biwaku w Borach Stabrawskich, w nocy z 19 na 20 czrwca 1977 roku powstał Gliwicki Klub Terenoznawczy "Cyrkino", który przejął uprawnienia Oddzialowej Komisji. W tym czasie organizowano blisko 30 imprez rocznie (także w początkowych miesiącach stanu wojennego).

Lata powojenne to okres zastoju, utrzymywano jedynie główne imprezy Klubowe, wkrótce jednak zapoczatkowano cykl imprez wieloetapowych. W 2006 roku powstało Koło Imprez na Orientację, działające przy Klubie. Razem z Kołem przy Klubie działa Referat Weryfikacyjny Odznaki Imprez na Orientację nr. 232.

Obecnie znów działamy z pełną mocą, corocznie organizujemy Zimowe Jazdy i Marsze na Orientację, Barborkowe Marsze na Orientację, Nocne Marsze na Orientację, Jesienne Marsze na Orientację (wszystkie organizowane od początku istnienia Imprez na Orientację w Gliwicach), cykl Popołudniowych Biegów na Orientację "POBINO", Popołudniowych Kolarskich Imprez na Orientację "POKINO", Popołudniowej Orientacji Precyzyjnej "POPEKSPRES". Od 2013 roku organizujemy także HuMaSze, we współpracy z 13 Gliwicką Druzyną Wedrowniczą.

Naszą historię tworzą:
Wacław Czerkawski, Gabriela Czok, Marcin Falejczyk, Waldemar Fijor, Irena Janas Sebastian Janas, Jerzy Jonas, Jerzy Kalla, Urszula Kolanowska, Baltazar Kotula, Halina Kotula, Grzegorz Koziara, Krzysztof Labus, Bogdan Pętlak, Gabriela Rościszewska, Halina Rościszewska-Narloch, Marcin Rościszewski, Piotr Rościszewski, Katarzyna Skóra, Zbigniew Socha, Ernest Szędzioł, Andrzej Wysocki, Malwina Wysocka, Małgorzata Ziółkowska i wiele innych.

Ty także możesz z nami tworzyć historię.

© 2013 Gliwicki Klub Terenoznawczy Cyrkino. All Rights Reserved.