GKT Cyrkino
Hufcowe Marsze Szkoleniowe
JurkInO

Następna edycja zawodów odbędize sie 11-13.04 w okolicach Góry Św. Anny. Na potrzeby tej imprezy i może trochę niecodziennej formy odstępujemy jednak od numeracji, w tym roku zawody odbędą się pod nazwą  JurkInO.

Więcej informacji wkrótce.

Do zobaczenia na starcie!

II HUFCOWE MARSZE SZKOLENIOWE

21-22.09.13 w Ośrodku Harcerskim w Łączy. Mialy one na celu zaznajomienie uczestników z różnymi rodzajami InO, zarówno z marszami, biegami jak i innymi etapami.

Znów zaczęło się od krótkiego szkolenia, a następnie uczestnicy wyruszyli na pierwszy etap tego dnia, marsz na orientację. Został podzielony na kategorię łatwą ( dla początkujących) i trudną ( dla tych, którzy chcieli sprawdzić się w czymś bardziej zaawansowanym). Po przerwie odbiadowej uczestnicy pobiegli w las szukać właściwego punktu w etapie 1PK; który odnalazło aż 10 osób. Wieczorem rozpoczął się kolejny etap, znów marszowy, dodatkową trudnością były szybko zapadające ciemności. Następnego dnia uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w orientacji precyzyjnej i na dwóch trasach biegowych. Podczas zawodów dopisala nam pogoda a w organizacji pomagali harcerze z 13 Gliwickiej Drużyny Wędrowniczej.

HUFCOWE MARSZE SZKOLENIOWE

7.04.13 w Lesie Łabędzkim w Gliwicach odbyły się Hufcowe Marsze Szkoleniowe. Wbrew nazwie, były one także otwarte dla osób niezrzeszonych w ZHP, kilka takich osób pokusiło się o udział, osiągając całkiem dobre wyniki.

Mimo śniegu, na start zgłosiło się kilka patroli, z różnych środowisk Hufca Ziemii Gliwickiej a także dwa osób niezrzeszonych. Po zjawieniu się wszystkich uczestników zostało przeprowadzone szkolenie obejmujące zarówno podstawy, jak i rzeczy bardziej zaawansowane. Po przebyciu trasy wszyscy mieli możliwość skosztowania różnych gatunków herbaty, zaczynając od czarnych, poprzez aromatyzowane, zielone, owocowe, na białej kończąc. Dzięki dofinansowaniu Hufca Ziemii Gliwickiej zwycięzcy mogli wybrać sobie wartościowe nagrody, wśród których znalazły się chusty tunelowe, plecak, rakieta do tenisa, mapy oraz wiele innych. W całości organizacji pomagało kilkoro gliwickich harcerzy a bazę udostępnił szczep Wilki.

Dziękujemy za udział :)

© 2013 Gliwicki Klub Terenoznawczy Cyrkino. All Rights Reserved.